Dénes Szabi álma már valóra vált

Most a déli régió egyik tehetségét, Dénes Szabit faggattuk egy kicsit…

Régen még emlékszem együtt szimulátoroztunk, hogyan jutottal el idáig ahol most tartasz?

4éve kezdődött az egész hogy bal1-be üljek és elkezdjek ismerkedni a dolgokkal. Vettem egy N csoportos Ladát ami nem volt egy rózsacsokor de tanulni hibátlan volt. Egy év után elfáradt a kaszni jött a következő áldozat ami már egy A-s Zsiguli volt. Ezzel az autóval megpróbáltunk időre autózni a SAMSE minirally bajnokságba aminek 2017-ben az lett a gyümölcse hogy abszolút bajnokok lettünk. 2018-as évre egy H csoportos kereklámpás 2101-esre cseréltük a zöldet. 2018-as évre a terv hogy belakjuk az új autót és minél jobb eredményeket érjünk el minirallyba és sprintbe is. Jelenleg most itt tartunk 🙂

Már az N-es autóddal is nagyon jókat tudtál menni, a mostani kocsidról mit kell tudni? Mikor lesz SP-s? 😛

Mostani autó szíve egy 1.6-os Bajor motor 45-ös Weberekkel ezenkívül helyén egyeses váltóval, sperrdifivel, zöldszilentes futóművel rendelkezik a kocsi. Jelenleg az SP-zés nincs nagyon szem előtt tartva,szeretnénk befejezni az idei Sprint bajnokságot amiből még 2 futam van hátra,erre kell most koncentrálnunk.

Legutóbb Porrogszentkirályon versenyeztetek, milyen volt a verseny, hogy sikerült?

Szuper volt a verseny, talán a bajnokság legjobb pályáján mehettünk! Végig nagyon élveztük,sajnos volt a 3.gyorson egy forgásunk, egy felhordásos kanyarnak köszönhetően,de siettünk ahogy tudtunk és a végére sikerült megnyernünk a Sprintet ami szinte hihetetlen volt számunkra.

Prológ??

Mik a tervek még a 2018-as esztendőre?

Idén szeretnénk a maradék két sprinten részt venni és év végén dobogóra állni, de jó szoros a bajnokság nem lesz egyszerű dolgunk.

Milyen autót próbálnál ki szívesen ha esély adódna rá, vagy csak a Zsiguli?

Igazából ha ezt a kérdést tavaly tetted volna fel akkor azt mondtam volna hogy egy H-s Ladát. Idén meg már abba ülhetek szóval ez nem csak egy esély ami adódott hanem egy álom ami teljesült! 🙂

Szerintem sokan megnéznének már egy északi MARB futamon is, tervezel-e ilyesmin rajthoz állni?

Nagyon kis költségvetésből tudunk versenyezni az itteni sprinteket is, amíg nem találunk valami szponzort aki hozzá tesz ehhez addig sajnos nem látok rá esélyt!

Az időre menést vagy a csúszkálást szereted jobban? Mondjuk ahogy láttuk megy mindkettő, és ha tudod egyszerre csinálni nem rossz combo 😀

Prológon nagyon jó volt felszabadultan több száz ember előtt csúszkálni, de amikor 4-5.be mész kint pályán élesbe az se unalmas 🙂
Ezúton is megszeretném köszönni a Mecseksport Egyesületnek és Paczur Dominiknak a sok segítséget, illetve Sántha Zolinak köszönöm a gumikat! Nélkületek ez nem menne! 🙂

képek: Kugelmann Erik, Hompola Miklós